Smetanova poetická Litomyšl

Seminární sál

Letos bude mít poezie a literatura vlastní prostor v Seminárním sále zámeckého pivovaru. Přijďte si prolistovat básnické sbírky, ale i nejkrásnější české knihy napříč žánry. Přijďte se podívat na výtvarnou i poetickou tvorbu skladatele Iana Mikysky. Přijďte stříhat, skládat, lepit či psát. V Seminárním sále najdete také inspirativní prostor pro kreativní dospělé a hravé děti.

Seminární sál

Zámecký pivovar, Jiráskova 133

Vstup přes dvorek vedle Informačního centra

Otevřeno

denně od 10.00 do 17.00

Vstup do prostoru i na všechny akce volný

Výstavy probíhají ve spolupráci a za finanční podpory Městské galerie Litomyšl.stovat je.

Texty, partitury, záznamy

Hudební skladatel, který se věnuje uměleckým formám na hranici zvuku. Intermediální umělec Ian Mikyska vytváří texty, které mohou mnohým připomínat básně, jindy z nich vznikne obraz, nahrávka či video. Všechny formáty Ianovy tvorby budou k vidění, slyšení a přečtení v rámci výstavy v Seminárním sále zámeckého pivovaru.

Nejkrásnější české knihy

Grafické, polygrafické a ilustrační zpracování knih z nich činí umělecké dílo na druhou. Každoročně jsou pod záštitou Ministerstva kultury ČR a Památníku národního písemnictví nominovány a oceňovány ty nejkrásnější, a to v sedmi žánrových kategoriích. V Seminárním sále se můžete pokochat všemi oceněnými literárními klenoty za rok 2022. Vítězné knihy vydané v roce 2023 pak přibydou v pátek 21. června, teprve týden po vyhlášení. Litomyšl se tak stane prvním místem, kde je budete moci spatřit pohromadě a prolistovat je.

Poetická knihovna

Pokud hledáte místo odpočinku nebo se jen potřebujete skrýt před nepřízní počasí, právě v Seminárním sále najdete oázu klidu, kde se můžete nerušeně ponořit do čtení poezie, ale i dalších žánrů, od klasiků až po současné spisovatele.

Dětský koutek

Místo pro hravé děti, ale i kreativní dospěláky, kde mohou vznikat fantazijní díla ať už kreslená, psaná či lepená. Toto tvořivostí nasáklé místo bude také stěžejním bodem pro většinu společných workshopů.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz