Smetanova poetická Litomyšl

O dramaturgii

Festivalové zahrady

O zahradní
dramaturgii

Za rodinnou pohodou i na opravdovou klasiku

Svou dramaturgií Zahrady zasahují poměrně široké spektrum návštěvníků. Společným jmenovatelem je ale vždy pohoda a umělecká kvalita. Hledáme pro vás výborné, zatím nepříliš známé muzikanty, stejně tak ale oslovujeme prověřené hudební matadory. Na piknik a povídání k nám zaskočí headlineři hlavního festivalu, do hudebních dílen zase mohou přijít i ti, kteří muzicírovat třeba ani nezačali. Na následujících řádcích bychom vám rádi představili základní programové řady, ve kterých je program sestavován:

Mlaďáci

Většina interpretů Zahrad jsou studenti hudebních škol nebo rovnou školní soubory. A když se k dobrému muzikantskému řemeslu přidá ještě mladá dravost, to je pak koncert jako víno! Zahrady letos „zbouráme” velkými symfoňáky i „pohladíme” písňovou tvorbou dvojic. 

Matadoři scény

Plakátovacím plochám samozřejmě dominují jména hudebníků a těles, která jsou tisícovkami posluchačů prověřenou kvalitou. Zahady je často představují v trávníkové unplugged verzi – ta totiž prostoru sluší vskutku nejvíce. 

Pro děti

S celou rodinou u nás můžete strávit opravdu celý den. O víkendech a svátcích doporučujeme začít hned ráno pohádkovým čtením, které Zahradám na míru připravuje jedno z našich nejvyhlášenějších dětských divadel. V tyto dny pak od rána až do večera běží hudební či výtvarné dílny nebo deskoherna. Na děti samozřejmě myslí i zahradní restaurace s kavárnou a pokud chcete nechat děti zažít opravdový „velký dospělácký koncert”, zkuste Klasiku na zkoušku, která vás vezme rovnou na druhé zámecké nádvoří.  

Opravdová klasika

Pořad Večerní klasika přináší krátký formát koncertů komorní klasické hudby a může tak být skvělým prvním krůčkem pro ty, kteří se na operu v nádvoří ještě necítí. 

Divadla a performance

Své místo mají v programu tradičně i nehudební představení. Divadla, novocirkusové performance či workshopy.

Hudební portál KlasikaPlus zve na povídání a piknik hosty Smetanovy Litomyšle. Zhruba dvacetiminutová setkání lze sledovat přímo v zahradách nebo na sociálních sítích. A pozor, ptát se můžete i vy!

Gastrozážitky

Obědová menu propojeme s poslechem hudby známých skladatelů. A nejen to zahradní restaurace nabízí. Se začátkem prázdnin opět rozpalujeme gril a na něm rozvoníme třeba pstruhy z místních sádek. O pár metrů dále můžete u baru s letními drinky ochutnat třeba Vltavu.

Generální partner

Dostávejte informace
s předstihem:

© Smetanova Litomyšl 2022
Designed by: wwworks.cz